borzoi chart rosyjski

Chart rosyjski borzoj — sesja zdjęciowa Oreo

Wysoki, smukły, dostojny pies wolnym krokiem wszedł do mojego studia u boku opiekunki. Oreo — rosyjski chart borzoj — od razu zachwycił mnie swoją wytwornością. Prawdziwy król wśród psów. Nic dziwnego — jego posągowa uroda rzadko pozostaje niezauważona. Miałem przyjemność uwiecznić ją podczas naprawdę wyjątkowej sesji zdjęciowej, której efekty zobaczycie poniżej.

Rosyjski borzoj — dystyngowany myśliwy

Energiczny sprinter i nieustraszony myśliwy, który z przyjemnością spędza czas, wylegując się na dywanie u stóp swojej opiekunki. To właśnie borzoj — pies, który z gracją łączy przeciwieństwa w perfekcyjnie harmonijny całokształt.

chart rosyjski borzoj - studyjna fotografia psów poznań
majestatyczny chart rosyjski

Chart rosyjski – z carskich salonów do współczesnych domów

Kariera rasy borzoi wśród arystokracji rozpoczęła się już w XIV wieku. Chart rosyjski to pies carów i cesarzy, ozdoba dworów i mistrz polowań. Elity pokochały go za dostojny wygląd i wierność, połączone z niepohamowanym zapałem, z jakim puszczał się za zdobyczą.

Dziś chart rosyjski borzoj to przede wszystkim oddany pies-towarzysz. W stosunku do swoich opiekunów jest delikatny, czuły i oddany. To wierny przyjaciel, ale tylko dla tych, których zna — w kontaktach z obcymi pozostaje ostrożny i powściągliwy.

Nie dajmy się jednak zwieść. Obecny, salonowy charakter psa nie zdominował jego sportowej natury. Chart rosyjski pozostaje zwierzęciem, które ponad wszystko potrzebuje ruchu i nowych bodźców.

chart rosyjski borzoi studyjna fotografia psów poznań

Rasa borzoj podczas sesji zdjęciowej

Sesja zdjęciowa dużego psa zaczyna się na długo przed wizytą w studiu. Małego z resztą też. Zanim pupil stanie przed obiektywem, omawiam z jego opiekunem szereg szczegółów sesji. Tak powstaje zamysł, który następnie będę próbował zrealizować.

Słowa próbował użyłem celowo. Bowiem chart rosyjski — jak każdy inny pies — ma swój charakter, upodobania, zmienny humor. Element zaskoczenia to integralna część pracy ze zwierzętami, dlatego opiekun musi wykazać się w tej kwestii zrozumieniem. To, co istotne w sesji borzoja, to wykorzystanie możliwości, które ten daje nam od siebie, zamiast narzucania mu własnych oczekiwań. Nic nie pozwala stworzyć lepszego portretu dużego psa, niż pozwolenie mu na naturalne zachowanie.

Borzoi – duży pies w studio, duży kłopot?

Chart rosyjski to pies majestatyczny — elegancki, ale i duży. Jego gabaryty mogą stanowić wyzwanie podczas pracy w studiu, zwłaszcza takim o niewielkiej powierzchni. Dla doświadczonego fotografa nie będzie to jednak przeszkodą w uwiecznieniu borzoja w całej jego krasie. Jako profesjonalista myślę rozwiązaniami, nie problemami. To dzięki temu stworzyłem portret charta rosyjskiego, który pokazuje Oreo takiego, jakim naprawdę jest.

Wyjątkowy charakter borzoja w dużym formacie

Po przygodzie w studiu zdjęciowym pies z opiekunem wracają do domu, a ja zaczynam pracę przed komputerem. Obróbka graficzna to ostatni etap przygotowania zdjęć do druku — bo właśnie pod taką postacią trafiają one do klienta. Każdy opiekun zawsze otrzymuje ode mnie w ofercie fotografie w formie odbitek. Dodatkowo oferuję i zachęcam do wykonania wydruków w dużym formacie – na płótnie, papierze, aluminium, szkle – wybór należy do klienta. Mówi się, że fotografia powstaje w głowie a kończy się na papierze. Zdjęcia charta rosyjskiego w formie wielkoformatowych, wysokiej jakości wydruków pozwalają w pełni docenić piękno profesjonalnej fotografii. Co więcej, oprawione będą stanowić nadzwyczajną ozdobę biura lub salonu.

Podobne wpisy